dentysta zabrze - O dentystach

stomatolog zabrze

Strach przed leczeniem kanałowym

Wiele osób przesadnie dba o swoje uzębienie i higienę jamy ustnej w związku z obawami przed leczeniem kanałowym. Co prawda, jest to bardzo przykry dla pacjenta zabieg dentystyczny i należy strzec się przed nim, jak to tylko możliwe

dentysta zabrze - O dentystach stomatolog zabrze
, ale niejedna osoba nie może uniknąć problemów z kanałami zębowymi w związku na przykład z typem kości, z których utworzone są zęby. Leczenie dentystyczne w przypadku problemów z kanałami zębowymi można uznać za skomplikowane. Nasza sytuacja nie jest jeszcze tak tragiczna, gdy ekstrakcji musi zostać poddany jeden nerw w kanale zębowym, ponieważ zęby posiadają do nawet trzech kanałów.

Bardzo często klienci przychodzą do stomatologa nie w przypadku kłopotów z powodu bolącego zęba czy podobnych dolegliwości, ale w związku z estetyką uzębienia. Wiele osób chce upodobnić się do popularnych osobistości ze świata na przykład show biznesu, które mają niespotykanie białe i piękne zęby. W tym celu bardzo popularnie stosowanym zabiegiem jest wybielanie zębów. Kolor zębów nie zależy od zachowywanej higieny jamy ustnej, ale przede wszystkim od rodzaju kości tworzącej uzębienie i wiele osób po wielu nieudanych próbach wybielenia zębów na własną rękę musi skorzystać z zabiegów stomatologicznych.

Leczenie zapobiegawcze zębów u dzieci

Leczenie zapobiegawcze zębów u dzieci wykonywane jest w celu zablokowania rozwoju próchnicy oraz uratowania konkretnego zęba, który został zaatakowany przez próchnicę. Dentyści starają się o to, aby leczenie zębów u dzieci było bezbolesne. Najpierw sięgają po możliwość leczenia zębów ozonem, a następnie podejmują się wykonania leczenia zwykłego. Dzięki takiemu leczeniu dziecko nie musi odbywać większej ilości wizyt dentystycznych i stresować się przeżywaniem leczenia kanałowego. Jednak posiadane przez dentystów środki znieczulające pozwalają na wykonywanie bezbolesnego leczenia kanałowego, a tym bardziej na przeprowadzanie bezbolesnej ekstrakcji zęba, dlatego żadna wizyta u dentysty nie musi być dla dzieci uciążliwa.

Wady zgryzu u dzieci leczone są przez ortodontę. Zajmuje się on fachowym dobieraniem aparatu zębowego do uzębienia każdego ze swoich pacjentów. Posiada także uprawnienia do szlifowania zębów, jednak rzadko przeprowadza ekstrakcję zęba po to, żeby można było dopasować aparat ortodontyczny do stanu uzębienia dzieci. Takie działanie może zostać podjęte przez dentystę, który może zgodzić się na wyrwanie zęba mlecznego pod warunkiem sprawdzenia na zdjęciu rtg czy pod tym zębem kształtuje się już ząb stały. Zdarza się także, że wyrywa u dziecka zęby mleczne po prostu dlatego, że przeszkadzają one w rozwoju zębów stałych. Dentysta może również zająć się szlifowaniem zębów, które ma doprowadzić do ich skrócenia.

Ogólnie o zębach mądrości

Zęby mądrości - nazwano tak ósemki tylko z jednego powodu. Są to ostatnie zęby - zarówno w kolejności w żuchwie, jak i w kwestii chronologicznej. Najczęściej wyrastają między siedemnastym a dwudziestym pierwszym rokiem życia. Jednak jeżeli masz już ponad 21. lat, a ósemki nie wyrosły to wcale nie znaczy, że tego nie zrobią.

Wyrzynaniu się zębów mądrości zwykle towarzyszy ból. Ponadto ósemki nie zawsze wyrzynają się całkowicie, mogą wychodzić pod nieprawidłowym kątem, a czasem nie pojawiają się wcale. Zęby mądrości uważa się za narządy szczątkowe u człowieka. Co to znaczy? Że zatraciły swoją pierwotną funkcję i w toku ewolucji powoli zanikają. Prawdą jest więc, że nie potrzebujemy zębów mądrości - są całkowicie zbędne, można je więc z czystym sumieniem poddać zabiegowi usunięcia.