Wskaz贸wki dla dbaj膮cych o zdrowe z臋by

protetyka brenna

Zadbane z臋by to nie tylko kwestia estetyki, ale r贸wnie偶 zdrowia, dlatego warto pami臋ta膰 o w艂a艣ciwej higienie jamy ustnej. Obecnie na rynku istnieje mn贸stwo akcesori贸w i preparat贸w pozwalaj膮cych w 艂atwy spos贸b zadba膰 o pi臋kny u艣miech. W艣r贸d tych podstawowych wymieni膰 mo偶na szczoteczk臋 do z臋b贸w i past臋, a tak偶e nici dentystyczne i p艂yn do p艂ukania jamy ustnej. Wyb贸r konkretnego producenta oraz modelu szczoteczki zale偶y ju偶 od naszych osobistych preferencji, wa偶ne jest jednak, aby u偶ywa膰 ich regularnie. Kolejn膮 wa偶n膮 kwesti膮 jest regularne odwiedzanie stomatologa. Kontrolne wizyty u dentysty zagwarantuj膮, 偶e wszelkie problemy z z臋bami czy dzi膮s艂ami zostan膮 wykryte na wczesnym etapie, a tym samym b臋d膮 艂atwiejsze do wyleczenia.

Problemy z dzi膮s艂ami 鈥 jak sobie z nimi radzi膰?

protetyka brenna

Parodontoza to, obok pr贸chnicy, jedna z najcz臋stszych chor贸b zwi膮zanych z z臋bami, a konkretnie z dzi膮s艂ami. Cz臋sto rozwija si臋 ona podst臋pnie nie daj膮c wyra藕nych objaw贸w i sygna艂贸w, 偶e co艣 jest nie tak, a nie leczona mo偶e doprowadzi膰 nawet do utraty z臋b贸w. W艂a艣nie dlatego nie wolno lekcewa偶y膰 偶adnych stan贸w zapalanych w jamie ustnej, a jedyne rozs膮dne rozwi膮zanie w takiej sytuacji to wizyta u stomatologa. Pami臋tajmy, 偶e wcze艣nie wykryta parodontoza jest znacznie 艂atwiejsza do wyleczenia, a ca艂y proces trwa kr贸cej, bardzo wa偶ne s膮 te偶 regularne wizyty kontrolne u dentysty co p贸艂 roku pozwalaj膮ce szybko podj膮膰 odpowiednie dzia艂ania, a tym samym gwarantuj膮ce ich skuteczno艣膰.

Gabinet stomatologiczny przyjazny dzieciom

Wiele os贸b z w艂asnego dzieci艅stwa ma powa偶ne traumy zwi膮zane z wizytami u stomatologa, warto jednak zdawa膰 sobie spraw臋, 偶e przez ostatnich kilkana艣cie lat wiele si臋 zmieni艂o, a denty艣ci maj膮 coraz lepszy sprz臋t i nieustannie poprawiaj膮 swoje kompetencje. Kontrolne wizyty u specjalisty to gwarancja, 偶e nasze z臋by b臋d膮 zdrowe, a ewentualne problemy wykryte na wczesnym etapie. Pami臋tajmy te偶, 偶e dobre nawyki warto wprowadza膰 ju偶 od najm艂odszych lat, a dbanie o z臋by jest jedn膮 z podstaw codziennej higieny. Co zrobi膰, aby dziecko nie ba艂o si臋 dentysty? Znale藕膰 odpowiedni gabinet. Stomatolodzy dzieci臋cy cz臋sto zapraszaj膮 na wizyty zapoznawcze, podczas kt贸rych pokazuj膮 ma艂ym pacjentom narz臋dzia i nie wykonuj膮 偶adnych zabieg贸w. Dzi臋ki temu dziecko mo偶e oswoi膰 si臋 z now膮 sytuacj膮.

Dodane: 09-06-2019 06:43

Widok do druku: