Czy można Mieć piękne zęby w sobotę? - O dentystach

Implantologia Gliwice

Wycena usług stomatologicznych

Wielu dentystów pracuje w prywatnych gabinetach stomatologicznych oferując wykonywane różnego rodzaju zabiegów stomatologicznych. Spore grono pacjentów korzysta z usług dentystycznych chodząc do prywatnych gabinetów stomatologiczny

Czy można Mieć piękne zęby w sobotę? - O dentystach Implantologia Gliwice
ch, zarówno w celu poprawienia estetyki swojego uzębienia, ale także w celu wyleczenia różnych dolegliwości. Cennik usług oferowanych przez gabinet stomatologiczny jest ustalany na podstawie wielu różnych czynników. Koszt wykonania poszczególnych zabiegów dentystycznych można z łatwością znaleźć na stronie internetowej danego gabinetu stomatologicznego. Całkowity koszt przeprowadzonego przez dentystę zabiegu może się jednak nieco różnić od tego, który jest podany w cenniku. Koszt przeprowadzenia konkretnego zabiegu zależy między innymi od takich czynników, jak ilość i jakość zużytych materiałów oraz czas trwania całej procedury, a także stopień skomplikowania zabiegu. Warto także pamiętać o tym, że dobry dentysta musi swoje kosztować, zwłaszcza jeśli w swoim gabinecie korzysta z nowoczesnego sprzętu.

Kiedy jest konieczne leczenie ortodontyczne

Ortodoncja stanowi jedną z wielu dziedzin stomatologii, której przedmiotem zainteresowania jest profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Leczeniem wad zgryzu u dzieci oraz dorosłych zajmuje się ortodonta, czyli lekarz dentysta, który ukończył odpowiednią specjalizację stomatologiczną. Z leczenia ortodontycznego korzystają głównie dzieci oraz młodzież, u których wykształciły się różne wady zgryzu na skutek dorastania. Leczenia ortodontycznego mogą się podjąć także dorośli. Gabinet stomatologiczny może specjalizować się w ortodoncji oferując wykonywanie zabiegów jednie z tego zakresu, ponieważ ortodoncja jest dość szeroką specjalizacją stomatologiczną. Leczenie ortodontyczne polega na dobraniu odpowiedniego aparatu ortodontycznego i noszeniu go przez określony czas. Aparat ortodontyczny jest dobierany indywidualnie do pacjenta i występującej wady zgryzu, a w miarę postępowania leczenia jest odpowiednio regulowany lub modyfikowany. Na pierwszej wizycie konsultacyjnej dentysta omawia z pacjentem plan leczenia wraz z diagnozą występującej wady.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Dentysta pracujący w gabinecie stomatologicznym oferuje wykonywanie różnych zabiegów mających na celu wyleczenie zębów pacjenta lub poprawienie estetyki uzębienia. Głównym celem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu uzębienia pacjenta poprzez wybielanie lub odbudowę uszkodzonych zębów. Stomatologia estetyczna nie stanowi osobnej specjalizacji stomatologicznej, ponieważ wiele zabiegów dentystycznych z różnych innych specjalizacji wchodzi w zakres stomatologii estetycznej. Przykładowym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej jest Digital Smile Design, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu z wykorzystaniem najnowszych technologii. Wiele zabiegów wykonywanych przez dentystę ma zarówno cele lecznicze, jak i estetyczne, jak na przykład zabiegi z zakresu implantologii. Dentysta dba więc zarówno o utrzymanie uzębienia pacjenta w zdrowiu, jak i ma też na uwadze względy estetyczne. Część zabiegów stomatologicznych posiada cele typowo estetyczne, jak w przypadku wybielania zębów różnymi metodami wykonywanymi w gabinecie dentystycznym.

Zabiegi dentystyczne z zakresu endodoncji

Endodoncja stanowi szeroki dział stomatologii zachowawczej, która zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem ubytków spowodowanych próchnicą zębów. Endodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem kanałowym zębów. Gabinet stomatologiczny bardzo często zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów dotyczących stomatologii zachowawczej, w tym także endodoncji. Leczenie kanałowe zębów bywa nazywane inaczej leczeniem endodontycznym. Leczenie kanałowe zębów przeprowadza się w sytuacji, gdy zainfekowane przez próchnicę zostały głębiej położone tkanki zęba, takie jak miazga, komora i korzenie zęba. Dentysta przeprowadza leczenie kanałowe za pomocą specjalnych narzędzi, a sam zabieg polega na usunięciu zainfekowanej tkanki, wyczyszczeniu powstałych przestrzeni oraz wypełnieniu ich odpowiednim materiałem. Współcześnie przy leczeniu endodontycznym korzysta się z tak zwanej stomatologii mikroskopowej, czyli przeprowadza się zabieg z pomocą mikroskopu. Leczenie kanałowe zębów jest bardziej inwazyjnym zabiegiem niż zastosowanie zwykłego wypełnienia, dlatego warto regularnie chodzić do dentysty, żeby uniknąć konieczności wykonania leczenia endodontycznego.